Wzrost bambusa trwa mniej więcej sześć lat.

Baza ogólnej wiedzy

Wzrost bambusa trwa mniej więcej sześć lat.

Łodygi bambusa posiadają bliźniaczą wytrzymałość co produkty zrobione z drewna dębu bądź buku. Produkcja bambusa trwa mniej więcej 6 lat z pomocą człowieka, a potem następne łodygi wyrastają już samoistnie. Ze względu na to, że pędy bambusa nie są drewnem litym trzeba je odpowiednio obrobić środkami chemicznymi, które pozwolą na ich posklejanie oraz poskręcanie. Odpowiednie wykorzystanie oraz przerobienie wici bambusowych gwarantuje najlepszą trwałość. Bambusowa podłoga wytrzyma wbrew pozorom więcej aniżeli nie jedna wykonana z normalnego drewna litego. Porównując trwałość deski dębowej wynosi 38 megapascali, innych desek orientalnych około 49 Mpa, a deska bambusowa to solidność 100 Mpa. Odporność bambusa na różnego typu uszkodzenia, oraz wytrzymałość świetnie sprawdza się przy podłogach znajdujących się w pomieszczeniach czy korytarzach różnorakich przedsiębiorstw bądź instytucji w których jest bardzo duże nasilenie czy częstotliwość ruchu.

Pielęgnacja bambusowych detali jest łatwa. Będziemy mogli bez kłopotu myć ją a także pielęgnować środkami do innego rodzaju drewna. Nie wymaga specjalnej obróbki natomiast dla walorów estetycznych możemy pokryć ją lakierem oraz zagwarantować deskom dodatkowy blask. Tego typu podłogę starczy jedynie zamieść i przemyć mokrym mopem. Bambus ma właściwie wyłącznie 1 kolor natomiast prosto można go przemalować na odmienny ciemniejszy odcień (karbonizowanie) jednak tego typu zabiegi mogą wpłynąć na zniszczenie desek. Podłogę bambusową kładzie się na 2 główne sposoby. Jedną z nich jest posadzka na „klik”, która bardzo przypomina metodę używaną przy składaniu standardowych paneli laminowanych, i trudniejsza z technik to przyklejanie desek na klej poliuretanowy do posadzki. Dla laików poleca się zdecydowanie 1-wszą z technik.

Bambus bardzo dobrze zda egzamin w pokojach takich jak kuchnia czy też łazienka. Systematyczny kontakt z wodą nie powoduje, że posadzka się niszczy co może się wydarzyć w przypadku np. posadzki zrobionej z odmiennego drewna. Standardowo drewno, a w zasadzie pędy bambusa posiadają kolor żółtawy jednakże osoby śniące o ciemnej podłodze nie są zmuszone, by od niego odstępować. Bambus w kolorze ciemnym uzyskuje się przy obróbce opartej na temperaturze gdzie cukier w nim zawarty karmelizuje. Poprzez to ze słomkowego odcienia uzyskujemy brązowy. Wspaniałą wiadomością jest, że kolor, który uzyskać możemy dzięki karmelizacji z bambusa nie jest wyłącznie na powierzchni, ale również w jego wnętrzu, co daje nam sposobność niejednokrotnego cyklinowania bez zmiany pierwotnej barwy. Osoby decydujące się na posadzkę zrobioną z bambusowych desek zyskują wspaniały modny efekt na dużo lat.

Technika kładzenia na klej jest stała a także bardziej wytrzymała, więc dla wszystkich osób, które nie lubią zbytnio latami przemieniać wystroju a także poza odnową cenią sobie wytrzymałość na dużo lat z powodzeniem powinny zastosować deski z bambusa w własnym domu a także ze stuprocentową pewnością nie będą żałować.

Więcej: bambusowa podłoga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *