Wejście w związek małżeński niewątpliwie jest takim jednym z ważniejszych dni w życiu każdego z nas.

Baza ogólnej wiedzy

Wejście w związek małżeński niewątpliwie jest takim jednym z ważniejszych dni w życiu każdego z nas.

Wejście w małżeństwo bez wątpienia jest jednym z najistotniejszych chwil w życiu każdego człowieka. W naszej tradycji, zazwyczaj ślub cywilny złączony jest z kościelnym – choć nie za każdym razem, przecież nie wszyscy są takiej samej wiary. A wręcz jeśli są wierzący to z różnorakich powodów ślub w kościele jest brany w innym dniu (przeważnie późniejszym). Najczęściej cywilny jest cichą uroczystością z małą liczbą gości. Bez wątpienia nie jest to zasada niemniej jednak ten brak egzaltacji częstokroć wpływa na to, z powodów finansowych cywilny bierze się na początek.

Bardzo często jednak się zdarzają coraz to głośniejsze ceremonie cywilne. Przyszła żona w dzień ślubu cywilnego często ubiera skromną suknię w kolorze kremowym. W niewielu przypadkach jest to biała suknia ale też z całą pewnością ma miejsce. Mile widziane są proste fasony, tradycyjne sukienki na cywilny nie mają niepotrzebnych dodatków – perfekcyjnie podkreślające czystość uczuć. Trend ten, w pewnych wypadkach się zmienił i przy przygotowaniu huczniejszego cywilnego, przyszłe małżonki stawiają na inne fasony – chodzi o kreacje ślubne. Już nie dziwi widok dziewczyny w przepięknej oraz bogatej kreacji ślubnej, przekraczającej próg Urzędu Stanu Cywilnego. Wzrost kosztów nie jest powiązany tylko z suknią pani młodej – jeżeli para postanawia zorganizować wystawne wesele to zazwyczaj uroczystość bardzo nie odróżnia się od tradycyjnego przyjęcia. W efekcie zamiast posiłku w mieszkaniu, lub zapraszania paru gości do lokalu spotykamy się z salą weselną, lub z wynajętym innym lokalem, który oferuje organizację imprez.

Zapraszani są członkowie całej rodziny i znajomi w miejsce jedynie świadków, rodziny. Nie może oczywiście braknąć również oprawy muzycznej, która w wypadku normalnych przyjęć cywilnych w zasadzie nie ma miejsca. Nie możemy zapomnieć o profesjonalnym fotografie a także operatorze kamery. Choć ten drugi powoli nawet w przypadku ślubu w kościele zaczyna odgrywać mniej istotną rolę. Czasy ciut się przemieniają i nie każdy decyduje się na nagrywanie przyjęcia, zdjęcia całkowicie starczają. Na małych przyjęciach ślubnych fotki tego typu wykonuje w zasadzie brat/matka niemniej jednak jeżeli idziemy na całość to fotograf jest potrzebny.

Przed weselnikami stoi zadanie jaki upominek na cywilny powinno się wręczyć. Klasykiem przy takowych okazjach jest wino, jakaś drobna pamiątka grawerem czy coś drobnego do mieszkania np. ręczniki z imionami małżonków. Przy ślubie cywilnym robionym na ogromną skalę już raczej ,dobrze jest dać do koperty”… Czy trend tenże jest słuszny? Trudno to oszacować. I raczej nie wypada tego oceniać. Każdy absolutnie ma prawo zorganizować ten ważny dzień jak chce a także z kim pragnie. Jeżeli będziemy spytani o opinię w tym temacie oczywiście możemy ją wyrazić niemniej jednak nie należy z pogardą spoglądać na za bardzo wystawne albo zbyt mało głośne przyjęcie. Wszakże w tym dniu najważniejsze jest to, iż dwoje zakochanych postanawia z pełną odpowiedzialnością powiązać się z swoją wybranką/wybrankiem po to ażeby razem przejść poprzez resztę swojego życia. Po to, żeby stworzyć swoją rodzinę, dzielić się radością a także nieszczęściem.

Zobacz więcej: slubcywilny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *