Program magazynowy LoMag – jak wprowadzić kod kreskowy?

Baza ogólnej wiedzy

Program magazynowy LoMag – jak wprowadzić kod kreskowy?


Program do magazynu LoMag (http://www.lomag.pl) powstał z myślą o osobach, które pragną kompleksowo zarządzać swoim przedsiębiorstwem. Specjalistyczne oprogramowanie znacząco przyspiesza wiele procesów związanych z obiektami magazynowymi. Ułatwia ono również generowanie raportów, czy też dokumentów. Dzięki kartotece towarów możemy swobodnie zdefiniować każdy produkt. Oczywiście ne jest to obowiązkowe, jednak w ten sposób znacząco podniesiemy komfort obsługi. Jednym z bardzo ważnych elementów definiujących towar jest kod kreskowy.
Uruchamiamy program magazynowy LoMag, a następnie klikamy w Towary – Kartoteka towarów. Możemy również nacisnąć skrót Ctrl + T. W okienku kod kreskowy należy podać odpowiednią wartość. Należy podkreślić, że kod kreskowy może być dowolnym ciągiem znaków. Nie musimy więc w tym polu umieszczać konkretnych parametrów, które znajdują się np. na opakowaniu produktu. Kod ma przede wszystkim pomóc nam w identyfikacji towaru. Jest on przydatny podczas wyszukiwania.

Podczas wprowadzania kodu kreskowego do kartoteki towarów możemy również skorzystać z profesjonalnego czytnika. Zeskanowanie kodu przebiega w sposób automatyczny, co znacząco przyspiesza cały proces. Nie musimy wprowadzać danych ręcznie. Kody kreskowe mogą być również generowane automatycznie. W takim przypadku to program generuje wartość tego parametru.
Wybór metody wprowadzenia kodu kreskowego zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Każdy z opisanych sposobów przebiega szybko i intuicyjnie.

Źródło: system obsługi magazynu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *