Po co właściwie młoty kujące?

Baza ogólnej wiedzy

Po co właściwie młoty kujące?

Jak znaleźć ten idealny młot?

Każdy szuka dla siebie idealnej pracy a także zajęcia, w jakim czujemy się w 100% spełnieni a dodatkowo będziemy zarabiać tak dobrze, że poszukiwanie nowej i zdecydowanie lepszej pracy, będzie można odłożyć na na kiedy indziej. Czasem nasza sytuacja zmusza nas jednak do podjęcia określonej pracy w trybie natychmiastowym i jeżeli nie mamy do wyboru sporej ilości ofert, jesteśmy zmuszeni wziąć to, co jest. Dla bardzo wielu praca w budowlance oraz jej fizyczny aspekt, częstokroć mogą być trochę odrażające oraz powodujące, że będziemy się bać podjąć pracę tego typu. Muszę od razu Was uspokoić a także zaznaczyć, iż nie ma się czego obawiać, ponieważ ja jak mi się zawsze zdawało, nie byłem stworzony do tego rodzaju pracy, a ostatecznie poradziłem sobie dobrze. Moja przygoda zaczęła się od tego, że jadąc poprzez miasto trafiłem na ogłoszenie, które znajdowało się na wielkim, roboczym samochodzie jednej z ekip remontowo-budowlanych. Były tam narysowane młoty wyburzeniowe Metabo, młotowiertarka Graphite, betoniarki, dachówki, kanalizacja i sporo innych grafik, które wskazywały na to, że jest to branża zajmująca się budowlanką i że robotnicy jadą właśnie na tak zwaną robotę. Pod ogłoszeniem podano numer, pod który zatelefonowałem zaraz po tym, jak przyjechałem do mieszkania.

Okazało się, że robotnicy jadą podłączyć instalację gazową do jednego z nowych mieszkań, powstających na osiedlu w w samym centrum miasta. Byłem wtedy dwa miesiące bez zatrudnienia i usiłowałem być mocno zdeterminowanym w poszukiwaniu jej, bowiem stale brakowało mi pieniędzy na potrzebne wydatki oraz zalegające rachunki, które cały czas rosły. Kiedy dodzwoniłem się do Panów budowlańców i powiedziałem, że dzwonię w sprawie ogłoszenia na firmowym samochodzie i że zauważyłem, że poszukują pilnie pracownika, odpowiedź trochę mnie zaskoczyła. Majster odrzekł, bym przebrał się w ciuchy robocze i podyktował mi adres, pod który mam podjechać, a pracę dostanę od razu. Jak się później okazało, iż dwóch pracowników nagle zachorowało i potrzebowali na gwałt kilku ludzi, gdyż praca mocno ich goniła i pilnie musieli dokończyć zlecenie przed weekendem. Mój pierwszy dzień w pracy był bardzo łatwy i przydzielono mi na wstępie kucie w betonie, które jak z pewnością ogrom osób się domyśla nie należy niestety do zadań najłatwiejszych i do tego trzeba mieć trochę siły w rękach, by się go podjąć.

Firma wykorzystywała młoty wyburzeniowe Bosch, młoty kujące DeWalt, młoty kruszące Makita a ja na całe szczęście nigdy nie zaliczałem się do osób bardzo słabych i praca o takim charakterze wcale nie przerażała mnie.

Pokazałem się w tym dniu z wspaniałej strony i następnego dnia przed zaczęciem pracy, podpisaliśmy w szefa garażu umowę zlecenie, ponieważ robotnicy chcieli podczas 3 miesięcy zweryfikować, czy nadaję się na to, ażeby uzyskać umowę o pracę a także przyjąć mnie tam na większy okres czasu. Umowa jaką dostałem odpowiadała mi, bowiem nie wiązałem własnej przyszłości zawodowej z tak zwaną budowlanką i sam po kilku miesiącach chciałbym bez wątpienia nieco zmienić charakter mojego codziennego zajęcia na coś totalnie innego, co o wiele bardziej do mnie pasuje. Jednak stwierdzam, iż praca powinna przydać się każdemu chociażby jako jakiś krótki epizod w życiu. Pracując w takim zawodzie można poczuć się prawdziwym mężczyzną i przetestować własne możliwości, a ponadto nauczyć się paru ważnych rzeczy, które bez wątpienia przydadzą nam się w dalszych latach życia i zostaną w przyszłości umiejętnie wykorzystane.

Produktami, które są nieodzowne w branży budowlanej są m.in. młoty kruszące Makita.
To ciekawe urządzenia, które posiadają udar wraz z jego regulacją, praktyczny uchwyt pałąkowy, czy ciekawy system tłumienia drgań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *