Niezwykle ważnym badaniem jest…

Baza ogólnej wiedzy

Niezwykle ważnym badaniem jest…

Nasze dzieci mają różne dziwne pomysły. Oznacza to, że trzeba ich stale mieć pod kontrolą, inaczej narobią ogromnych kłopotów. Sprawa jest skomplikowana znacznie bardziej, gdy dziecko jest nadpobudliwe ruchowo. Ty doświadczyłaś bardzo boleśnie, co znaczy wychowywać takiego urwisa. Twój syn to przesympatyczny a także bardzo rezolutny malec, ale nie umie usiedzieć w miejscu. Przez własne wybryki już nie raz był posiniaczony, zakrwawiony lub miał całą obdartą twarz. Oczywiście nie robił tego celowo, jednakże poprzez własne roztargnienie często wracał do swojego domu z płaczem. Było Ci go bardzo żal, poprzez to na niego nie krzyczałaś.

Chwilę grozy przeżyliście, w momencie kiedy spadł na ziemię z strasznie wysokiego drzewa. Oczywiście nie wyglądało to za dobrze, zatem wezwałaś doktora oraz karetkę pogotowia. Jak się okazało syn ma wstrząśnienie mózgu, ukruszony ząb i uszkodzony oczodół. Byłaś tym bardzo zaniepokojona, natomiast nie pokazywałaś tego po sobie. Towarzyszyłaś swojemu ukochanemu synowi w trakcie wszystkich badań w szpitalu. Jednak syn okazał się dzielnym chłopcem i w ogóle nie płakał, kiedy pielęgniarki pobierały mu krew. Ponadto ordynator szpitala skierował Twojego syna na pantomogram, dlatego że jest to obowiązkowa procedura po jakimkolwiek urazie zębów.

Finalnie badanie to wykazało, iż u syna nastąpił nieduży ubytek jedynki. Na całe szczęście to nie było nic jakiegoś poważnego i wystarczy lekko wypełnić ubytek. Kolejno Kubę zbadał neurolog, ponieważ w trakcie upadku na chwilkę był nieprzytomny. Nie stwierdził ku Twojej radości żadnych nieprawidłowości. Teraz trzeba było wyleczyć uraz oka oraz jego okolic. Dziecięcy okulista założył synowi kilka szwów a także przepisał specjalne krople. Powiedział żeby zgłosić się na wizytę kontrolną do poradni. Na szczęście okazało się, iż uraz Kuby zadziwiająco szybko się goi, a jego oko będzie znów zdrowe. Dlatego też odetchnęłaś sobie z ogromną ulgą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *