Jak oświetlić pomieszczenie, aby wieczory były miłe?

Baza ogólnej wiedzy

Jak oświetlić pomieszczenie, aby wieczory były miłe?

Gdy swoje mieszkanko zostało już całkowicie zaaranżowane, a wszystkie dodatki zostały już powybierane – często zadajemy sobie jeszcze jedno ważne pytanie. W jaki sposób oświetlić pomieszczenie, aby nasze wieczory były bardzo przyjemne i nakłaniały do wypoczynku?

Po pierwsze, który żyrandol należy wybrać?
O ile w salonach światło musi być dobre oraz pozwalać na czytanie książek czy gazet albo swobodne wykonywanie różnorakich innych czynności, natomiast w sypialni będziemy mogli nieco poszaleć i pozwolić sobie na żyrandol z bardziej fantazyjnym kloszem. Warunkiem w tej kwestii jest wybranie odpowiednich lampek nocnych (ustawia się je na stolikach tuż przy łóżku) aby w miłej atmosferze móc sobie coś przeczytać, pracować lub zapalić tego typu lampkę wstając w środku nocy. Jeśli rozchodzi się o pomieszczenie kuchenne i łazienkę – niezwykle popularne są na dzień dzisiejszy tzw. świetlówki – mocowane np wprost na suficie nad blatem kuchennym albo łazienkowym lustrem.

Gabinet
Konieczna będzie na pewno lampka biurowa oraz jasny, raczej stonowany żyrandol (przykładowo w stylu skandynawskim). Światło w miejscu, w którym się pracuje musi być w jasnych barwach i nie męczyć oczu. Warto też zdecydować się na ogromne okno – w dzień przeważnie o wiele lepiej pracuje się przy naturalnym świetle.

Odpowiednie oświetlenie – nie tylko w pomieszczeniach domowych!
Ażeby nasze wnętrza zyskały niesamowitego uroku – dobrze jest zadbać o odpowiednie oświetlenie mieszkania i podwórza. Nie ma nic przyjemniejszego niż romantyczny wieczór na cudownie przyozdobionym światełkami balkonie – mowa tutaj przykładowo o lampkach cotton balls bądź kinkietach – niesłychanie powszechnych w ostatnich latach.

Więcej: Lampy witrażowe różnych typów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *