Dzisiaj coraz częściej rezygnuje się od tradycyjnych sposobów przesyłania listów pocztowych.

Baza ogólnej wiedzy

Dzisiaj coraz częściej rezygnuje się od tradycyjnych sposobów przesyłania listów pocztowych.

Moc listów i skrzynek
Dzisiaj bardzo często rezygnuje się od tradycyjnych sposobów przesyłania listów pocztowych. Zawód listonosza nie ma łatwo, dlatego że z racji rozwoju techniki i globalnej sieci coraz większą popularność ma mailing. Onet, Interia. Gmail, o2, yahoo i wiele innych portali oferuje swoje skrzynki elektroniczne. E-mail jest formą „listu” istotnie usprawniającą komunikowanie się. Jeżeli się pomylisz, nie musisz gnieść i wyrzucać papieru – wystarczy, że naniesiesz właścwe korekty do napisanego tekstu. Nie musisz wcale opuszczać domu, żeby wysłać swoją wiadomość emailową. Wystarczy, przycisnąć opcję „wyślij”, i to co napisałeś wcześniej, będzie natychmiast wysłane do danej osoby. Jeżeli jesteś odbiorcą, odpowiedź na wysłaną wiadomość możesz również uzyskać w każdej chwili. Nie musisz czekać paru dni, zanim przyjedzie Pan listonosz z kawałkiem papieru albo jechać na pocztę.

Natomiast w listach jest coś unikalnego, coś co wiąże się z sentymentem. Gdy jesteś gdzieś w podróży, miło jest przesłać do swojej rodziny albo znajomych pocztówkę albo list z widokiem z miejsc, w których obecnie jesteś. Potem, gdy już powrócisz do mieszkania, masz szansę do wielu pięknych wspomnień.

Ręczne pisanie listów na kartce papieru wiąże się z rozwojem wyobraźni oraz istotniejszą cierpliwością aniżeli stworzenie bardzo szybko wiadomości e-mail. W końcu po coś są skrzynki pocztowe, jeżeli zamieszkujesz w domu prywatnym czy także lokatorskie skrzynki, jeżeli mieszkasz w bloku. Miło jest zerknąć od czasu do czasu i dowiedzieć się, że ktoś o Tobie nadal pamięta. Trudniej zerka się do skrzynki, jeżeli przychodzą do nas przykładowo ogromnie wysokie rachunki za gaz, prąd czy wodę.

Skrzynki pocztowe posiadają rozmaitą formę i wielkość. Najbardziej znana forma, którą kojarzy się częstokroć z różnych seriali – szczególnie maluchy pamiętają takie skrzynki pocztowe z kreskówek, to czerwone, półokrągłe skrzynki na listy znajdujące się tuż za domem. Jednak w USA nie ma konkretnie określonych regulacji, jeżeli chodzi o pocztę i skrzynki pocztowe, stąd posiadają one w rzeczywistości zazwyczaj różnorodne kolory oraz różnorodne rozmiary.

Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, dokładnie tak samo jak również w Anglii skrzynki pocztowe są także w czerwonym kolorze, ale często przybierają postać która przypomina kwadrat. Znajduje się na nich napis „Poczta Polska” oraz znaczek – na niebieskim tle, żółta trąbka. Możemy zauważyć na niej też należycie zaadresowany list bądź pocztówkę. Więcej skrzynek pocztowych znajduje się na wsi, niż na terenach miast. W państwach skandynawskich, Niemczech oraz Chorwacji skrzynki na listy są najczęściej w kolorze żółtym.

Skrzynki mogą znajdować się w różnorakich miejscach – poniektóre są przymocowane do ścian, inne do słupów a jeszcze inne do latarni. Kolejnym typem skrzynek pocztowych są skrzynki na listy euro, zwane inaczej euroskrzynkami. Skrzynki te mają zbiorczy charakter, częstokroć są zrobione z twardego metalowego materiału w kolorze srebrnym lub białym. Euroskrzynki muszą spełniać wyznaczone normy zawarte w ustawie Ue. Są to regulacje które dotyczą ich rozmiaru a także otworu do którego trzeba wrzucić listy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *